(021) 44012610-12


شرایط و قوانین استفاده از سرویس‌ها و خدمات بیمگی

مقدمه

ورود کاربران به وب‏‌سایت بیمگی و استفاده از محصولات و تمامی خدمات آن به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از خدمات بیمگی است. ثبت سفارش نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین بیمگی از سوی کاربر است. لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی محسوب می‏‌شود.


تعاریف و اصطلاحات عمومی
 • مشتری، کاربر، بیمه گذار و خریدار همه به کسی اطلاق می شود که با ورود به وب سایت بیمگی مشخصات بیمه نامه ی مورد نظر خود را وارد کرده و به صورت آنلاین یا تلفنی اقدام به درج سفارش می کند. در واقع بيمه گذار به طور کلی شخص حقيقی يا حقوقي است كه مشخصات وي در بيمه نامه ذكر مي گردد و پرداخت حق بيمه را تعهد مي نمايد.
 • بيمه گر به شركت بيمه اي اطلاق می شود که دارای مجوز رسمی از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای ارائه ی خدمات و محصولات بیمه ای است و مشخصات آن در بيمه نامه قـيد شده و جبـران خسارات و پرداخت غرامات ناشي از حوادث احتمالي طبق شرايط مقــرر در بيمه نامه را به عهده مي‌گيرد.
 • بيمه شده شي يا شخصي است كه احتمال تحقق خطر يا خطرات مشمول بيمه نامه، براي آن موجب انعقاد بيمه نامه مي گردد.
 • محصول به هرگونه خدمتی اعم از بیمه نامه، مشاوره و... اطلاق می شود که از جانب وبسایت بیمگی به کاربر ارائه شده و در ازای آن وجهی دریافت می‌شود.

شرایط اختصاصی
 • هر بیمه نامه که از این وبسایت خریداری می شود تابع شرایط عمومی و اختصاصی آن بیمه نامه است که توسط شرکت بیمه صادرکننده تهیه و به تایید بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران رسیده است.
 • با توجه به اینکه بیمگی یک بستر آنلاین برای صدور انواع بیمه نامه و خدمات بیمه‌ای است، لذا مسئولیت ارائه اطلاعات صحیح برای صدور بیمه نامه بر عهده ی کاربر است. لذا مسئولیت هرگونه اشتباهِ وی در ورود اطلاعات که منتهی به صدور اشتباهِ بیمه نامه و در نتیجه ضرر و زیان کاربر یا بیمه بازر شود، بر عهده کاربر است. در فروش تلفنی، در صورتی که کاربر اطلاعات را به صورت صحیح ارائه کند اما بیمگی در ورود اطلاعات وی دچار اشتباه شود، مسئولیت آن با بیمگی خواهد بود. در این صورت، کاربر باید ظرف 48 ساعت اشتباه صورت گرفته در ورود اطلاعات به بیمه نامه را کتبا به بیمگی متذکر شده و درخواست اصلاح بیمه نامه و صدور الحاقیه را بنماید. در صورتی که کاربر این کار را انجام ندهد، وی می پذیرد که مسئولیت اشتباه بعد 48 ساعت از بیمگی ساقط و به وی منتقل خواهد شد.
 • هنگامی که کاربر از خدمات بیمگی استفاده کرده و یا هرنوع محصول بیمه‌ای را از بیمگی می‌خرد، یا سفارش اینترنتی خود را ثبت یا نهایی می‏‌کند و یا با بیمگی از طریق تلفن، ایمیل و یا قسمت تماس با ما ارتباط برقرار می کند، این ارتباطات به صورت الکترونیکی و یا تلفنی انجام می‏‌شود و در صورتی که درخواست کاربر با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، وی موافقت می‌‏کند که بیمگی به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) و یا تلفنی به درخواست وی پاسخ دهد. همچنین نشانی ایمیل و شماره تلفن‌های ثابت و همراه که کاربر در پروفایل خود یا در مراحل خرید محصول ثبت می‌کند، تنها نشانی ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید مشتری است و تمام مکاتبات و پاسخ‌های بیمگی از طریق آن ها صورت می‌گیرد.
 • تنها تلفن ها و سرویس های پیامکی درج شده در قسمت ارتباط با ما در سایت بیمگی متعلق به بیمگی است و بیمگی مسئولیتی در قبال پیام ها و تماس های خارج از این حدود ندارد.
 • بیمگی به اطلاعات خصوصی کاربران احترام گذاشته و از آن محافظت کرده و متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی کاربرانش دفاع کند.
 • در صورتی که کاربر در ساعات کاری اقدام به خرید بیمه‌نامه شخص ثالث از بیمگی کند، بیمگی موظف است در صورت صحت اطلاعات کاربر در همان روز بیمه‌نامه را صادر کند. همچنین در صورت خرید بیمه‌نامه در ساعات غیر کاری، بیمگی موظف به صدور بیمه‌نامه در اولین روز کاری بعد از خرید است. خرید بیمه‌نامه از بیمگی، به معنی پرداخت آنلاین حق بیمه در وبسایت بیمگی است. ساعات کاری، از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 و پنجشنبه از ساعت 8 تا 13، به استثنای تعطیلات رسمی جمهوری اسلامی ایران می‌باشد. در مورد سایر بیمه ها به جز بیمه شخص ثالث، بیمگی متعهد به صدور بیمه‌نامه در همان روز نبوده و موظف است پس از خرید بیمه‌نامه توسط کاربر، در اولین ساعت اداری اقدام به شروع فرایند صدور و یا کارشناسی بیمه‌نامه نماید. در مواردی که مغایرت قیمت بین حق بیمه و مبلغ پرداختی کاربر وجود دارد، کاربر موظف خواهد بود مابه التفاوت را پرداخت کند.
 • به منظور ارائه ی خدمت بهتر و مستمر، تمام مشخصات کاربر از قبیل نام و نام خانوادگی، شماره موبایل و تلفن ثابت، نشانی، مشخصات خودرو و... در پایگاه های داده ی بیمگی ثبت و نگه داری می شود. بیمگی متعهد است که رعایت حسن امانت داری را نموده و از این داده ها صرفا در راستای منافع کاربر و ارائه خدمات مناسب تر بیمه ای و غیر بیمه ای به وی استفاده نماید. هم چنین بیمگی متعهد است در صورت درخواست کاربر، بدون قید و شرط از نگه داری اطلاعات وی خودداری کند.
 • جهت اطلاع رسانی رویدادهایی مانند نزدیک شدن زمان انقضای بیمه نامه یا بیمه نامه های جاریِ کاربر، خدمات و سرویس‌های ویژه یا کمپین های تخفیف، ممکن است بیمگی برای کاربران وب سایت ایمیل یا پیامک ارسال نماید. در صورتی که کاربر تمایل به دریافت اینگونه ایمیل و پیامک‌ها نداشته باشد، می‌تواند عضویت در دریافت خبرنامه را در پروفایل خود لغو کند.
 • کلیه اصول، رویه‏‌ها، محتواهای تولیدی و خدمات ارائه شده در بیمگی منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است.
 • در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و خدمات بیمگی تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود. کاربر توافق می‏‌کند که استفاده مستمر وی از این سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.
برخی از مشتریان:
بیمگی خرید آنلاین بیمه